WAŻNA INFORMACJA

Informujemy żeby nie przekazywać 1% z podatku na rzecz „Leśnego Pogotowia” poprzez jakiekolwiek fundacje i stowarzyszenia. Wszelkie zbiórki pieniężne itp. na cele związane z utrzymaniem, wyżywieniem zwierząt oraz na rozbudowę i modernizację ośrodka bez oficjalnego ogłoszenia na stronie Leśnego Pogotowia są nieprawdziwe. Od 2013 „Leśne Pogotowie” nie korzysta z uprzejmości powyższych organizacji. Skorzystaliśmy z takiej formy pomocy w roku 2010 i 2012. Jednocześnie informujemy ze ośrodek nie jest w żaden sposób wspomagany (finansowo, rzeczowo itp.) przez żadne organizacje – fundacje lub stowarzyszenia. Jednocześnie dziękujemy za pomoc w latach ubiegłych. Jeżeli chcecie Państwo pomagać zwierzętom z „Leśnego pogotowia” to proszę kontaktować się tylko bezpośrednio pod nr telefonu 605-100-179.

 

Aktualności

Sylwester 2013/2014

Sylwestrowy koszmar

     Już za kilka dni, jak co roku wszyscy hucznie żegnać będą Stary Rok i witać Nowy. Dla ludzi jest to kilka czasem kilkanaście godzin wyśmienitej zabawy, której towarzyszą głośna muzyka, sztuczne ognie i fajerwerki. Ale nie zapominajmy o tym, że wokół nas i z nami żyją zwierzęta, dla których ten jeden wieczór jest jednym wielkim stresem i udręką a dla niektórych kończy się śmiercią. Nie tylko psy i koty cierpią, ale i dzikie zwierzęta, które reagują na ogół instynktownie dużym lękiem, który związany jest z poczuciem zagrożenia dla ich zdrowia i życia. W myśl polskiego prawa używanie fajerwerków nie może szkodzić w żaden sposób ludziom ani zwierzętom ( Patrz Poradnik - co mówi prawo w tym zakresie). Zatem zanim odpalicie sztuczne ognie, petardy czy fajerwerki zastanówcie się czy w waszym sąsiedztwie nie przebywają zwierzęta, które mogą ucierpieć.

    W Leśnym Pogotowiu każdego roku podczas fajerwerkowego szaleństwa ginie kilka zwierzaków i choć przebywamy na wybiegach z naszymi podopiecznymi w czasie największej ilości wystrzałów to nie zawsze udaje nam się na tyle uspokoić zwierzęta, aby jak najmniej boleśnie odczuły sylwestrowy szał.

   W Sylwestra 2012/2013 podczas wystrzałów padła na zawał serca Garna, która przebywała u nas 11 lat, przywieziony kilka miesięcy wcześniej Rybołów przygotowywany do wypuszczenia na wolność (miał bardzo duże szanse na pełne wyzdrowienie) niestety wystrzały spowodowały, że rozbił się o ogrodzenie woliery. Młoda sarna uratowana z wypadku uderzając o siatkę skręciła sobie kark. W latach ubiegłych również przeżywaliśmy smutne zdarzenia naszych podopiecznych związane z Sylwestrem, co roku staramy się bardziej zabezpieczyć zwierzęta przed nieszczęśliwymi sylwestrowymi wypadkami.  Tak i w tym roku martwimy się przede wszystkim o nowe zwierzęta, które jeszcze nigdy nie poznały sylwestrowego stresu. Najbardziej martwimy się o łosie Dorcię i Franka, o młodego wilka Nutkę, oraz wiele innych młodych zwierzaków przebywających w Ośrodku.

   Liczymy na wyrozumiałość i wspaniałomyślność naszych Sąsiadów, którym życzymy dobrej zabawy w czasie, której będą pamiętali o zwierzętach.

 

… „ Żyjmy razem w przyjaźni,

       Nie potrzeba nam wojen,

       Podzielmy się chlebem,

       Podzielmy spokojem.”

 

Radości, miłości i spokoju na każdy dzień Nowego Roku 2014

życzy „ Leśne Pogotowie”