WAŻNA INFORMACJA

Informujemy żeby nie przekazywać 1% z podatku na rzecz „Leśnego Pogotowia” poprzez jakiekolwiek fundacje i stowarzyszenia. Wszelkie zbiórki pieniężne itp. na cele związane z utrzymaniem, wyżywieniem zwierząt oraz na rozbudowę i modernizację ośrodka bez oficjalnego ogłoszenia na stronie Leśnego Pogotowia są nieprawdziwe. Od 2013 „Leśne Pogotowie” nie korzysta z uprzejmości powyższych organizacji. Skorzystaliśmy z takiej formy pomocy w roku 2010 i 2012. Jednocześnie informujemy ze ośrodek nie jest w żaden sposób wspomagany (finansowo, rzeczowo itp.) przez żadne organizacje – fundacje lub stowarzyszenia. Jednocześnie dziękujemy za pomoc w latach ubiegłych. Jeżeli chcecie Państwo pomagać zwierzętom z „Leśnego pogotowia” to proszę kontaktować się tylko bezpośrednio pod nr telefonu 605-100-179.

 

Aktualności

Lipiec - sierpień 2014

 W lipcu i w sierpniu przyjmowania maluszków ciąg dalszy :) teraz już trafia do Nas więcej zwierzaków które próbują się usamodzielnić, nie wszystkim to wychodzi więc w Naszym ośrodku dochodzą do siebie i ruszają w świat, m.in. jerzyki, bociany

 

 

Dostaliśmy zgłoszenie o wężu z terenu Nadleśnictwa Kobiór, myśleliśmy, że jest to żmija lub zaskroniec jak to zwykle bywa, ale okazało się na miejscu, że jest to ok. dwumetrowy wąż boa. Został znaleziony w środku lasu, niedaleko prac leśnych, był na tyle duży, że mógł zrobić krzywdę mniejszemu psu lub dziecku na spacerze. Wąż ten jest najprawdopodobniej uciekinierem ze źle zabezpieczonej hodowli lub jak to częściej się zdarza wyrzuconym pupilem, który dorósł, znudziła się i zaczął sprawiać kłopoty. Dlatego, jak co roku apelujemy o przemyślany zakup zwierzaków.