WAŻNA INFORMACJA

Informujemy żeby nie przekazywać 1% z podatku na rzecz „Leśnego Pogotowia” poprzez jakiekolwiek fundacje i stowarzyszenia. Wszelkie zbiórki pieniężne itp. na cele związane z utrzymaniem, wyżywieniem zwierząt oraz na rozbudowę i modernizację ośrodka bez oficjalnego ogłoszenia na stronie Leśnego Pogotowia są nieprawdziwe. Od 2013 „Leśne Pogotowie” nie korzysta z uprzejmości powyższych organizacji. Skorzystaliśmy z takiej formy pomocy w roku 2010 i 2012. Jednocześnie informujemy ze ośrodek nie jest w żaden sposób wspomagany (finansowo, rzeczowo itp.) przez żadne organizacje – fundacje lub stowarzyszenia. Jednocześnie dziękujemy za pomoc w latach ubiegłych. Jeżeli chcecie Państwo pomagać zwierzętom z „Leśnego pogotowia” to proszę kontaktować się tylko bezpośrednio pod nr telefonu 605-100-179.

 

Aktualności

Grudzień 2014 - podsumowanie roku

Tegoroczna, bezśnieżna zima, która podobno od 400 lat nie była tak ciepła, cieszy i Nas a co najważniejsze zwierzęta, zarówno te przebywające w ośrodku jak i te dziko żyjące. Dzięki takiej pogodzie mogą bez problemu zdobywać pokarm, nie przemarzają, nie trzymają się blisko dróg gdzie zwykle w czasie mrozów i śniegu mogą łatwiej się posilić. W ubiegłym roku i w latach poprzednich mieliśmy w grudniu mnóstwo interwencji dotyczących przemarzniętych łabędzi na stawach, potraconych saren i wiele, wiele więcej nieprzyjemnych sytuacji.

Od stycznia do grudnia 2014 przyjęliśmy do ośrodka ponad 1400 zwierząt! Jest to ogromna ilość, ale ośrodek jest na to przygotowany. Mamy nadzieję, że rok 2015 będzie bardziej szczęśliwy dla zwierzaków i nie będą musiały trafić do ośrodka tylko będą żyły w spokoju i bez nieszczęśliwych wypadków na wolności. Ten rok był bardzo „owocny” w zwierzaki, ale też i bardzo pracowity, z większych inwestycji wybudowaliśmy wolierę dla ptaków brodzących i wodno-błotnych, zmodernizowaliśmy wybieg dla łosi, wybudowaliśmy wybiegi dla rysi, które będą służyły im długie lata i w których będą się dobrze czuły. 

Niestety w tym roku we wrześniu spalił się Nam dom, w którym mieszkaliśmy i cały dobytek, ani zwierzaki ani domownicy nie ucierpieli, poza tym, że spaliło się gniazdo bocianów, które było na dachu. Ale dzięki wsparciu i datkom wielu ludzi i akcji zorganizowanej przez http://bocianybolec.pl/ zostało postawione obok nowe gniazdo dla Naszych boćków, które tak lubią Nasz ośrodek, że zimują w Polsce na swoim gnieździe.