WAŻNA INFORMACJA

Informujemy żeby nie przekazywać 1% z podatku na rzecz „Leśnego Pogotowia” poprzez jakiekolwiek fundacje i stowarzyszenia. Wszelkie zbiórki pieniężne itp. na cele związane z utrzymaniem, wyżywieniem zwierząt oraz na rozbudowę i modernizację ośrodka bez oficjalnego ogłoszenia na stronie Leśnego Pogotowia są nieprawdziwe. Od 2013 „Leśne Pogotowie” nie korzysta z uprzejmości powyższych organizacji. Skorzystaliśmy z takiej formy pomocy w roku 2010 i 2012. Jednocześnie informujemy ze ośrodek nie jest w żaden sposób wspomagany (finansowo, rzeczowo itp.) przez żadne organizacje – fundacje lub stowarzyszenia. Jednocześnie dziękujemy za pomoc w latach ubiegłych. Jeżeli chcecie Państwo pomagać zwierzętom z „Leśnego pogotowia” to proszę kontaktować się tylko bezpośrednio pod nr telefonu 605-100-179.

 

Jak można pomagać zwierzętom w Leśnym Pogotowiu.

Jak można pomagać zwierzętom w Leśnym Pogotowiu.

Leśne Pogotowie od 2013r. nie jest wspierane przez żadną fundację ani inną organizację pożytku publicznego w związku z tym, jeżeli chcesz nam w jakiś sposób pomóc kontaktuj się tylko i wyłącznie bezpośrednio z nami po nr tel 605-100-179. ( jest to jedyny nr telefonu).

 

Co potrzebujemy:

  1. Żywność:

a)      Zboża – owies, pszenica, kukurydza, pasze.

b)      Warzywa- marchew, buraki, kapusta, kapusta pekińska, kalafior, brokuły.

c)       Owoce – jabłka, ( okresowo w zależności od posiadanych gatunków zwierząt potrzebujemy również owoce takie jak: banany, brzoskwinie, arbuzy, porzeczki, maliny, jagody, winogrona, żurawina)

Powyższe owoce zjadają bardzo chętnie takie ptaki jak: wilgi, drozdy, kosy i niektóre ptaki śpiewające.

W okresie, kiedy rezydowały u nas mandryl i makaki zjadały bardzo dużo owoców tropikalnych.

d)      Owady: mączniki, świerszcze, szarańcze

e)      Mięso: drób, wołowina, podroby drobiowe. ( Pamiętajmy, aby unikać karmienia naszych podopiecznych psów i kotów mięsem wieprzowym, którego my również nie używamy do karmienia zwierząt).

f)       Siano, słoma

g)      Karma dla psów i kotów sucha i miękka ( używana jest, jako dodatek żywieniowy przy wychowywaniu lisów, jenotów, kun, jeży a chętnie zjadana jest też przez dziki). Również wykorzystujemy karmę dla przygarniętych kilku kotów i psów.

 

  1. Materiały budowlane używane do budowy i modernizacji wolier i wybiegów dla zwierząt.

a)      Deski, kantówki, płyty OSB,

b)      Siatki grodzeniowe różnych rozmiarów i o różnych wielkościach oczek

c)       Siatki ( sieci) miękkie używane do przykrywania wolier.

d)      Ogrodzenia betonowe.

e)      Papa.

f)       Stare płyty chodnikowe

 

  Bardzo chętnie korzystamy i potrzebujemy duże ilości żołędzi, które jak do tej pory zbierane były przez szkoły i przedszkola. Zachęcamy do organizowania corocznych zbiórek naturalnej karmy najchętniej spożywanej przez naszych podopiecznych.

Dziękujemy za dotychczasowe zbiórki i liczymy na dalszą współpracę w tym zakresie.